Casă spre acasă un one-woman-show de Laura Bilic, un „minunat spectacol despre traumă, derivă, singurătate, trădare, memorie și disperată căutare a unui salvator acasă” .
(Călin Ciobotari)„Te uiți cum e desfăcut un pachet de șervețele, privești studios doza de apă tonică și-nregistrezi, pe retină, despletirea și prinderea părului lui Rachel. Te miri cum pot vorbi niște gesturi de-o banalitate supărătoare, despre fragilitate și vulnerabilitate, într-un mix care conduc spre ruină sau reconstruiri de sine și te declari surprins, văzând cum s-au aranjat toate, într-o călătorie oarecare, cu trenul.”(Mădălina Robu)
Biletele au fost puse în vânzare la prețul unic de 10 lei și pot fi achiziționate on-line de pe site-ul www.ateneuiasi.ro, de la casieria Ateneului de luni până vineri în intervalul orar 10.00 -16.30 sau de la casa de bilete a Cinematografului Victoria de miercuri până duminică în intervalul orar 15.00 – 21.00, sau cu o oră înaintea începerii spectacolului.