
- Acest eveniment a trecut.
Expoziție de sculptură și fotografie dedicată M.S. Regele Mihai I al României
mai 10, 2021 @ 12:00 pm - mai 23, 2021 @ 12:00 pm
Gratuit
Expoziție de sculptură și fotografie dedicată M.S. Regele Mihai I al României
În contextul împlinirii a 140 ani de la prima încoronare, precum și a împlinirii, în acest an, a centenarului nașterii M.S. Regele Mihai I al României, Ateneul Național din Iași vă invită luni, 10 mai 2021, începând cu ora 12:00, la vernisajul expoziției de sculptură ce poartă semnătura artistului Vladlen Babcinețchi.
Acesta va prezenta publicului, în cadrul special al Micii Galerii de Artă a Ateneului ieșean, o serie de creații dedicate M.S. Regele Mihai I, alături de fotografii de epocă. Moderatorul evenimentului va fi scriitorul Grigore Ilisei.
Evenimentul va fi transmis online, pe site-ul instituției. Accesul publicului este permis în limita locurilor disponibile, cu respectarea normelor de distanțare impuse.